Kaip atsirado tapymas pagal skaičius?

Tapyba pagal skaičius pirmą kartą atsirado dar XX a. viduryje dėka inžinieriaus ir „Palmer Paint Company” savininko Makso S. Kleino bei dailininko Dano Robbinso pastangų. Kūrėjai įkvėpimo sėmėsi iš pačio Leonardo da Vinčio, kuris, mokydamas savo mokinius, ant drobės naudojo sunumeruotus ornamentus. Taip atsirado rinkiniai, leidžiantys kiekvienam nutapyti paveikslą pritaikant spalvas pagal skaičius. Šis konceptas greitai išpopuliarėjo ir net tapo kultūriniu reiškiniu Jungtinėse Amerikos Valstijose. Nepaisant pirminio meno bendruomenės abejingumo, piešimas pagal skaičius tapo visų mėgstama laisvalaikio pramoga. Ji ypač vertinama dėl terapinės naudos bei prieinamumo įvairių sugebėjimų žmonėms.

Tapymo instrukcijos

Tapybos pagal skaičius rinkinį sudaro dažai, teptukai ir drobė

Pasiruošk vietą: Pasirink patogią ir gerai apšviestą vietą. Ją uždenk laikraščiu arba audiniu, kad netyčia išsiliejus dažams nepažeistum paviršiaus. Į stiklinę ar puodelį įsipilk šiek tiek vandens teptukams plauti. Taip pat pasiruošk ir servetėlę ar šluostę jiems nusausinti.

tapybos pagal skaičius rinkinio sudėtis

Išpakuok: Išpakuok tapybos pagal skaičius rinkinį, kuriame rasi drobę su skaičiais pažymėtais laukeliais, įvairių spalvų dažais (kiekvienas su atitinkamu numeriu) ir teptukų rinkinį.

Instrukcijos, kokia spalva nuspalvinti sunumeruotą laukelį

Pradėk tapybos procesą: Pasirink, nuo kurio skaičiaus pradėsi ir kiekvieną sunumeruotą laukelį nuspalvink atitinkama spalva. Priklausomai pagal laukelio dydį, naudok skirtingus teptukus: smulkiems plotams reikės mažiausio teptuko, o didesniems – didžiausio.

sunumertuoų laukelių užpildymas atitinkama spalva

Spalvų keitimas: Kiekvieną kartą pereidamas prie kitos spalvos būtinai nuvalyk teptuką. Nuplauk jį puodelyje su vandeniu ir gerai nusausink su servetėle ar šluoste prieš pereidamas prie kitos spalvos.

Mergina ir šuniukas tapo paveikslą pagal skaičius

Mėgaukis šia spalvinga terapija: Juk nėra kur skubėti! Patarimų ir technikų kaip taisyklingai tapyti yra ne viena, tačiau jei tau įdomu, žemiau esame pateikę keletas rekomendacijų. Svarbiausia tapybos esmė yra mėgautis procesu ir nebijoti eksperimentuoti su piešimo technikomis.

Tapybos pagal skaičius rinkinys - lapė pasipuošusi Kalėdinėmis lemputėmis

Leisk spalvoms nudžiūti: Baigus tapyti, leisk drobei visiškai išdžiūti. Tai gali užtrukti kelias valandas.

Mergina kabina ant sienos nutapytą paveikslą pagal skaičius

Pabaiga: Praėjus dviem ar trims dienoms po paveikslo užbaigimo, jį galima padengti laku ir pakabinti paveikslą ant sienos. Kokios nuotaikos baigus tapyti šį šedevrą? Ar pavyko pasimėgauti tapybos teikiama nauda?

Keletas patarimų

  • Pradėk nuo didžiausių laukelių arba tamsiausios spalvos. Šis metodas padės išlaikyti progreso pojūtį ir išvengti atsitiktinio smulkių laukelių ar jau nutapytų plotų užspalvinimo.
  • Jei netyčia nuspalvinai ne tą laukelį, šiek tiek palauk, kol dažai išdžius, ir vėliau nudažyk tą vietą tinkamą spalvą.
  • Papildomai dažų nereikia skiesti su vandeniu, kadangi akriliniai dažai yra ir taip vandeningos konsistencijos. Rekomenduojame šiek tiek vandens įlašinti į dažus tik tada, kai po ilgos pertraukos grįžtate prie tapybos, o dažai yra sudžiūvę.
  • Jei reikia, daryk reguliarias pertraukas, kad galėtum pilnai pasimėgauti procesu.
  • Baigus tapyti, sandariai uždaryk dažus, kad jie neišdžiūtų.

Svarbiausia, neribok savęs, pasitelk kūrybą ir mėgaukis šiuo nuostabiu laisvalaikiu!

Kad tapymas pagal skaičius būtų labiau įtraukiantis, esame paruošę ir grojaraštį. Norint jį išklausyti, paspausk žemiau esančią nuorodą:

Tapybos pagal skaičius rinkinys, kuris yra parodytas iš keturių nuotraukomis
Tapymo pagal skaičius instrukcijos
Mergina ir šuniukas kartu piešia paveikslą pagal skaičius

Išsirink būsimą meno kūrinį jau šiandien!

Atostogaujame 🌴


ManoTapyba.lt komanda išėjo atostogų nuo Gegužės 18 iki Gegužės 31d.
Užsakymus priimame, tačiau juos išsiųsime tik grįžus po atostogų nuo Birželio 1d.

This will close in 20 seconds